Zrównoważony rozwój i dobre samopoczucie bez kompromisów
Każdy z nas kiedyś doświadczył tego, że słaba akustyka może mieć negatywny wpływ na otoczenie i nasze samopoczucie. Może sprawić, że nie możemy się wyspać, nie słyszymy co mówą do nas w restauracji i jest nam ciężko skoncentrować się w sali lekcyjnej. Dobra akustyka jest niezbędna nie tylko w halach koncertowych czy studiach nagraniowych. To istotny czynnik również w naszym codziennym życiu. Redukcja hałasu w realny sposób podnosi produktywność i obniża poziom stresu. Inaczej mówiąc: poprawa akustyki to także poprawa naszego samopoczucia. Nie można zatem nie docenić, jak negatywnie hałas może na nas wpływać. Jak wynika z publikacji WHO z 2011 roku, „dowody wskazują na niekorzystny wpływ przewlekłego narażenia na hałas na procesy poznawcze u dzieci” (s. 52) — dotyczy to zwłaszcza zdolności do rozumienia tekstu oraz rozwoju pamięci i uwagi. Te wszystkie czynniki sprawiają, że niezwykle ważne jest, aby podczas renowacji lub planowania nowej przestrzeni wziąć pod uwagę akustykę jako jedną z czynników ekologicznego procesu budowlanego. Dobra akustyka bardzo pozytywnie wpływa na naszą pamięć i zdolność do współpracy. A zrównoważony rozwój i dobre samopoczucie powinny łączyć się ze sobą, aby zapewnić nam jak najlepsze otoczenie — takie, w którym będziemy mogli się skupić, pracować, czytać i uczyć.
Zrównoważony materiał wykonany z zasobów
Jeśli chodzi o wybór materiałów i opcji przyjaznych dla środowiska, rozwiązania akustyczne firmy Rockfon przyczyniają się do długoterminowego zrównoważonego rozwoju i umacniają gospodarkę obiegu zamkniętego. Nasze produkty są estetyczne, odporne i wspierają upcykling:
- Rdzeń z wełny mineralnej powstaje na bazie żużla poddanego upcyklingowi, wełny z recyklingu w obiegu zamkniętym i kamienia naturalnego — do 97%
- Welon z włókna szklanego zwiększa trwałość i odporność na uderzenia — nawet o 15%
- Farba na bazie wody zapewnia wysoki poziom odbicia światła i komfort wizualny
Światowa Organizacja Zdrowia
Ciężar chorób wywołanych hałasem środowiskowym
Ilościowe określenie utraconych lat zdrowego życia w Europie