Zapotrzebowanie na zdrowe miejsca pracy
Od czasu gdy w latach 80. po raz pierwszy stwierdzono występowanie „syndromu chorego budynku”, pracodawcy zwiększyli wysiłki na rzecz poprawy warunków w miejscu pracy. W końcu do 90% naszego czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, więc ważne jest, aby przestrzenie, w których pracujemy, sprzyjały naszemu dobremu samopoczuciu.
W związku z przechodzeniem na gospodarkę opartą na wiedzy zapotrzebowanie na zdrowe miejsca pracy jest obecnie jeszcze większe. Ponieważ 92% kosztów operacyjnych firmy1 jest bezpośrednio związanych z wydatkami na personel, wszystko, co można zrobić, aby poprawić produktywność ludzi, jest jak najbardziej korzystne.
Badania sugerują, że korzyści płynące z inwestowania w zdrowe miejsce pracy są warte wydanych pieniędzy. Na przykład 79% właścicieli budynków2 , którzy zainwestowali w odpowiednią strategię, odnotowuje większy poziom zadowolenia i zaangażowania pracowników. Z ankiet przeprowadzonych wśród pracowników wynika, że zaangażowanie personelu w pracę może poprawić wyniki finansowe przedsiębiorstwa o 30%3.
Zdrowe budynki są również więcej warte. Prawie trzy czwarte właścicieli budynków stwierdziło, że zdrowsze budynki są łatwiejsze do wynajęcia i bardziej atrakcyjne dla najemców o wysokich wymaganiach. 62% z nich dostrzega również korzyści polegające na większej wartości takiego budynku4, co oznacza, że odpowiednie rozwiązania mogą zwiększyć cenę odsprzedaży obiektu5.
#ThisFutureRocks
Sprawozdanie na temat zrównoważonego rozwoju grupy ROCKWOOL
Część grupy ROCKWOOL
Niektóre z naszych siostrzanych marek również zapewniają rozwiązania, które mogą pomóc sprostać temu wyzwaniu.