Niewykorzystany potencjał
Światowe budownictwo pochłania zbyt duże ilości zasobów i produkuje za dużo odpadów. Na jego potrzeby zużywa się 25% wody i 40% innych zasobów, tworząc przy tym jedną trzecią wszystkich odpadów i 40% dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery na świecie. Patrząc na budownictwo z perspektywy takich statystyk, dochodzimy do wniosku, że nie jest ono przyjazne dla środowiska.
Jednak to właśnie budynki mają ogromny niewykorzystany potencjał, aby stać się kluczowym elementem rozwiązania naszych pilnych problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem. Konstrukcje przyjazne dla środowiska mogą pomóc przeciwdziałać zmianom klimatycznym, poprawiając jednocześnie nasze zdrowie, samopoczucie i produktywność.
Aby to osiągnąć, musimy przyjąć kompleksowe podejście do planowania, projektowania i budowy, które uwzględnia wszystkie aspekty zrównoważonego rozwoju. Skoncentrowanie się wyłącznie na jednym podejściu może mieć negatywny wpływ na ogólną charakterystykę budynku, dlatego normy opracowane przez ISO (Międzynarodową Organizację Normalizacyjną) i CEN (Europejski Komitet Normalizacyjny) umożliwiają określenie stopnia, w jakim budynek przyczynia się do zrównoważonego rozwoju przez cały cykl jego eksploatacji. Opracowane normy wykraczają poza oddziaływanie na środowisko i określają, jak budynek wpływa na zdrowie, bezpieczeństwo i samopoczucie użytkowników.
W sercu nowoczesnego życia
Sprawozdania na temat zrównoważonego rozwoju grupy ROCKWOOL
Część grupy ROCKWOOL
Niektóre z naszych siostrzanych marek również oferują rozwiązania, które mogą pomóc sprostać temu wyzwaniu.